Warsztaty z Teepą Snow – ekspertką od opieki nad osobami z demencją

18 września 2019 uczestniczyłam w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez Teepę Snow – Choroba Alzheimera i inne formy demencji. W Centrum Kulturalno – Kongresowym Jordanki w Toruniu zebrało się przeszło 900 osób, które połączył wspólny cel – poznanie pozytywnego podejścia do opieki nad osobą z demencją.

Teepa Snow jest terapeutką zajęciową i jedną z najbardziej cenionych ekspertek od opieki nad osobami z demencją na świecie. Ma prawie 40 letnie doświadczenie w geriatrii. Jest założycielką i twórczynią programu edukacyjnego Positive Approach to Care TM – PAC TM (Pozytywne Podejście do Opieki). Współpracuje z największymi organizacjami alzheimerowskimi na świecie.

Teepa podczas warsztatów przekazała uczestnikom wiele ciekawych wskazówek, które z pewnością pozytywnie wpłyną na relację OPIEKUN-PODOPIECZNY. Uczestnicy mogli poznać nowe sposoby opieki nad osobami zmagającymi się z demencją, ale też spojrzeć na podopiecznych z innej perspektywy. Teepa Snow swoją wiedzę przekazała w bardzo przystępny sposób, o trudnych sprawach mówiła z humorem. Pomogła rozpoznać kolejne etapy demencji, wskazała dlaczego pojawiają się trudne zachowania u osób chorych, co może być tego przyczyną. Przedstawiła jak dana sytuacja wygląda z perspektywy opiekuna, a jak widzi to podopieczny.

Na stronie www.damy-rade.info będą dostępne materiały z warsztatów. Uczestnicy otrzymali poradniki „Co warto wiedzieć o chorobie Alzheimera i innych formach demencji” (są bezpłatne – można je zamówić na wyżej wymienionej stronie). Przejrzałam poradnik i myślę, że osoby, które nie były na warsztatach znajdą tam wiele ciekawych wskazówek o których wspominała Teepa.

Teepa Snow była pierwszy raz w Polsce … mam nadzieję, że jeszcze nie raz zaszczyci nas swoją obecnością.