Zdobienie żołędzi – aktywizacja seniorów

Jesień! ❤️ W tym roku jest dla nas łaskawa, zachwyca pięknym słońcem i przyjemnym ciepłem. Czasem popada deszcz, który wybija piękną melodię i przypomina o tym, że lato już za nami.

Ostatnio wybrałam się do lasu na grzyby. Nic nie zebrałam… ale wróciłam z torbą pięknych żołędzi! Materiały do pracy można znaleźć wszędzie, a natura daje nam wiele inspiracji. 🍁

Żołędzie, które znalazłam są owocami dębu czerwonego. Są bardziej okrągłe, grube i pękate. Są w kolorze czerwonego brązu i ładnie się błyszczą. Mają mocniej przytwierdzoną czapeczkę, dlatego doskonale nadają się do zajęć. Skojarzyły mi się ze smakołykiem popularnej wiewiórki z Epoki Lodowcowej 😉 Teraz już wiem, że miałam dobre skojarzenie. Czytałam, że dąb czerwony został sprowadzony do Europy z Ameryki Północnej. Początkowo był drzewem ozdobnym, jednak szybko się rozprzestrzenił i możemy go spotkać w naszych lasach.

Jak się zabrać za zdobienie? Filozofii wielkiej nie ma – wystarczy mieć cierpliwość i dobre chęci 🙂Potrzebny będzie klej (tak! najlepiej MAGIC😉), nitki, sznurki i lakiery do paznokci. Dlaczego lakier do paznokci? Łatwiej się go nakłada i przede wszystkim szybko schnie. Z kolei bezbarwny lakier pięknie podkreśli fakturę i kolor czapeczki.

Część osób zdecydowała się obklejać żołędzie nitką … szacun!

Cieszę się, kiedy uczestnicy zajęć podejmują się trudniejszych zadań, zamiast robić coś, żeby Pani Hani nie było smutno 😉. Klej magic w tym przypadku jest niezawodny – wszystko się ładnie trzyma.

Na koniec zawiązaliśmy wokół ogonków nitkę, żeby nasze żołędzie mogły zawisnąć jako drobna ozdoba … można je też poprzyklejać do jesiennego stroika.

Ozdabiaj żołędzie i …

OPIEKUJ SIĘ Z POKORĄ 😍

Zapraszam Was do sklepu https://pokorasenior.com/ . Znajdziecie tam produkty do aktywizacji osób z zaburzeniami funkcji poznawczych oraz opaski na rękę dla osób z afazją, które wspomagają w wyrażaniu podstawowych potrzeb.