Jaki prezent wybrać dla Babci i Dziadka?

Zastanawiasz się nad prezentem dla Babci i Dziadka?🤔🎁 Chcesz kupić prezent, który będzie w sam raz dla osoby z chorobą Alzheimera?

Polecam Wam produkty POKORA! Dlaczego? bo są efektem pracy mojej i mojego Męża Piotra 🙂 Cieszymy się, że tworzymy produkty, które wspomagają codzienną opiekę, bo wiemy, że dają nie tylko radość, ale też ulgę i poczucie troski ze strony najbliższych osób.

PUZZLE POKORA
Stworzone zostały z myślą o osobach z demencją – do wyboru są zestawy sześcioelementowe lub dwunastoelementowe. Wyróżniają się wyjątkową grafiką i dużymi, poręcznymi elementami. Puzzle Pokora są doskonałym narzędziem do prowadzenia terapii reminiscencyjnej, która odwołuje się do wspomnień.

Do wyboru są puzzle TELEFON , FILIŻANKA , PÓŁKA , DURSZLAK , NARZĘDZIA, mamy też nowość, o której napiszę niżej. W zestawach puzzle są tańsze 🙂

Zależało nam na tym, aby nasze puzzle łączyły pokolenia. Układając je wspólnie, dobrze jest rozmawiać o tym co jest na zdjęciu i razem „odkopywać” najdalsze wspomnienia, bo właśnie wydarzenia z młodości najdłużej zachowują się w pamięci.

O co pytać? Jest wiele możliwości!

 • Co jest na zdjęciu?
 • Czy miałeś podobny telefon u siebie w domu?
 • Z kim najczęściej piłaś kawę?
 • Kogo najczęściej gościłeś w swoim domu?
 • Do czego używa się lutownicy?
 • Jak inaczej nazwiesz durszlak?
 • Czy lubiłeś majsterkować?
 • Do kogo zwracałaś się o pomoc, gdy popsuło Ci się krzesło / piekarnik / klamka itp.

Pytania należy dostosować zarówno do stopnia sprawności poznawczej, jak i do nastroju.

DREWNIANE PUZZLE DO OZDABIANIA

Pomysł przyszedł niedawno. Zastanawiałam się co może dać wnuk swojej Babci lub Dziadkowi.

Tak! najważniejszym i najpiękniejszym prezentem, jaki można dać drugiej osobie jest CZAS.

Możemy też dać nasze zainteresowanie, naszą uwagę i UŚMIECH 🙂 i to za darmo!

Drewniane puzzle do ozdabiania

Nasze Drewniane puzzle do ozdabiania mogą być wspaniałym dodatkiem do powyższych propozycji. Jak to działa? To proste:

Przy pomocy farb, kredek lub pisaków ozdabiamy całą pustą przestrzeń puzzli, tworząc prosty, dobrze widoczny obrazek (To ważne! Osoba z demencją ma trudności w koncentracji, skupieniu uwagi oraz w postrzeganiu, dlatego obrazek powinien wypełniać całą przestrzeń ułożonych puzzli, a zastosowane kolory powinny ze sobą kontrastować).

Dzięki takiej aktywności dajemy radość nie tylko Podopiecznym, ale też ich Wnukom, które przy okazji uczą się pokory i zrozumienia tej trudnej choroby.

PRZEPLATANKI

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Przeplatanka Dziurawiec to idealne narzędzie łączące te dwie przestrzenie. Może być wyjątkowym prezentem dla Osób, które w młodości z pasją haftowały. Przeplatanka zawiera 6 sznurków, ze specjalnymi końcówkami, które dają swobodę przewlekania.

To relaksujący trening zdolności manualnych, polegający na przewlekaniu kolorowych sznurków przez drewnianą, ażurową płytkę. Dlaczego jest polecana osobom z zaburzeniami funkcji poznawczych?

 • doskonali wyobraźnię i kreatywność
 • rozwija koordynację wzrokowo – ruchową
 • wspomaga operowanie oburęczne
 • kształtuje umiejętność planowania, zapewniając przy tym świetną zabawę.
 • usprawnia motorykę małą, która odgrywa kluczową rolę w wykonywaniu codziennych czynności takich jak: wiązanie butów, zapinanie guzików, posługiwanie się sztućcami.

Co można stworzyć?

Proste obrazki, wzory geometryczne, litery, cyfry, mozaiki, ściegi i wiele innych.

Zima nas nie opuszcza, dlatego pozostawiamy w swojej ofercie świąteczne przeplatanki 🙂 Są mniejsze niż Dziurawiec, w zestawie jest 5 sztuk (prezent, gwiazda, renifer, anioł, śnieżynka). Pięknie prezentują się na choince.

Możliwości i pomysłów jest wiele. Oczywiście najważniejsza jest pamięć i czas dany najbliższym. A urozmaiceniem tego czasu z pewnością będą powyższe produkty 🙂 <3

Bądźcie zdrowi i OPIEKUJCIE SIĘ Z POKORĄ ❤️