Etykiety Niezapominajki – samoprzylepne oznaczenia usprawniające codzienność

Osoba chora, nawet jeśli przez wiele lat mieszkała w tym samym miejscu, może mieć poważne trudności w odnalezieniu rzeczy, które od lat są na swoim miejscu.

Zrobienie herbaty – czynność, którą wykonuje się praktycznie każdego dnia, przez całe życie– może być dużym wyzwaniem. Gdzie znaleźć kubek, sztućce, herbatę? Im trudniejsze jest znalezienie potrzebnych rzeczy, tym większa frustracja i zrezygnowanie osoby szukającej.

Często opiekunowie chcąc ułatwić życie Podopiecznego, robią duże przemeblowanie w domu. Wymieniają meble na lepiej dostosowane, przekładają rzeczy w inne miejsce, żeby znalezienie ich było łatwiejsze. Jednak nagłe wprowadzenie tak wielu zmian może doprowadzić do poczucia zagubienia i dezorientacji. Ciężko jest osobie chorej nauczyć się nowej lokalizacji potrzebnych przedmiotów. Dlatego jeśli wprowadzamy zmiany, starajmy się robić to stopniowo. Po modyfikacjach pomocny będzie nasz nowy produkt Etykiety Niezapominajki.

Etykiety pomocne są u osób we wczesnych okresach choroby, między innymi, żeby zachować porządek, a w późniejszych etapach choroby w celu lokalizowania i identyfikowania poszczególnych przedmiotów.

Stworzone przez nas etykiety pomagają identyfikować przedmiot / pomieszczenie zarówno poprzez słowa, jak i obrazy.

Oznaczenia ułatwiają funkcjonowanie nie tylko w domu, ale i w zorganizowanych ośrodkach pomocy – dlatego do zestawu dołączyliśmy etykiety ogród, papierosy (palarnia), książki (biblioteczka) oraz hobby (świetlica).

Wiele osób z demencją chętnie zajmuje się sprzątaniem. Wycieranie kurzu, sortowanie rzeczy, czy polerowanie różnych przedmiotów to dla nich bardzo zajmująca czynność.

Pamiętaj, żeby w szufladzie / szafce z oznaczeniem „do sprzątania” – umieścić przedmioty takie jak gąbki, ściereczki, rękawice do sprzątania oraz takie produkty, które będą bezpieczne dla osoby chorej. Detergenty oraz silne środki czystości schowaj w miejscu niedostępnym dla Podopiecznego.

Etykiety Niezapominajki:

Zestaw składa się z 40 samoprzylepnych etykiet z oznaczeniami pomieszczeń, zawartości szafek, szuflad oraz 4 znaków stop, które warto przykleić między innymi na drzwi wyjściowe, przy czajniku elektrycznym, gazówce w celu zminimalizowania ryzyka wypadku.

Pamiętaj! Etykiety z oznaczeniami pomieszczeń naklej na wysokości wzroku osoby chorej.

Korzyści

  • duża, czytelna czcionka,
  • pomocne fotografie,
  • łatwe do przyklejenia i odklejenia,
  • uniwersalne rozmiary,
  • pokryte powłoką umożliwiającą czyszczenie i dezynfekcję.

Jak odkleić Etykiety Niezapominajki? To proste, poniżej przedstawiamy krótki film, przedstawiający odklejanie etykiety, która od dwóch miesięcy umieszczona była na szafce w kuchni (również w czasie upałów).

Przykłady zastosowań:

Naklejaj i Opiekuj się z Pokorą ❤️